Колективний ідіотизм чи змова гігантів

craftbeer_vs_bigbeer

In english

З 1 липня 2015 року «Правда» не може продати ні літра пива через площу Ринок у «Криївку» чи «Гасову Лямпу», не дивлячись на те, що це братські ресторани. І взагалі нікуди за межі своїх стін. Чому? Бо для цього ми маємо купити гуртову ліцензію, яка коштує 500 тисяч гривень. А я не збираюсь цього робити і скажу, чому.

Завод компанії «Карлсберг» у Львові має потужність десь у 510 разів більше, ніж ми. Головний завод «Оболонь» у Києві має потужність десь у 2600 разів більшу, ніж ми. А платити ми маємо однаково – по 500 тис. грн.

На цей закон було витрачено тисячі людино-годин. Депутати, помічники, радники, якісь експерти – ціла купа лузерів, які коштують мені податків і які зараз колективно вбивають цілу галузь – галузь крафтового пивоваріння. Вони навіть не дають їй з’явитись.

Вони не помітили, що у США частка крафтового пива вже сягнула 20%. В Європі – від 5% до 15%. У Польщі – близько 6%. Люди починають розуміти, що пиво не завжди було бридким знеціненим напоєм. Це концентроване сонячне світло, перетворене в пиво майстерністю пивовара. Для міні-пивоварень, що варять місцевий справжній продукт, створюють кращі умови, а не урівнюють з масовими виробниками.

Я не бачу жодної логічної причини, чому ми, виробляючи силами 4-5 людей на міні-пивоварні в підвалі старого центру, маємо платити стільки ж, як «Оболонь». Крім варіантів відповіді у заголовку.

Звичайно, ми писали, давали розрахунки, ходили на робочі групи. Це нічого не дало. Ніхто не бере на себе відповідальності, не відповідає на листи, не визнає дурості ситуації.

Що це означає для нас? Експорт замість продажу в Україні. Що це означає для галузі? Вона практично не існує і не розвинеться. Що це означає для споживача? Засилля синтезованої жовтуватої рідини в кіосках, яку чомусь називають «пиво».

3 thoughts on “Колективний ідіотизм чи змова гігантів

  1. це просто вбиває!….. я підписуюся під кожним Вашим словом! Ми з чоловіком живемо в Штатах і п”ємо досить непогане пиво, яке можна купити в звичайному магазині, та все одно таке пиво не йде ні в яке порівняння з крафтовим! що тоді вже говорити про Україну? влітку були на Батьківщині – плювалися від тієї жовтуватої рідини в кіосках!!!!….. я Вам бажаю не втрачати оптимізму і наснаги, віримо, що настануть кращі часи! Тримайтеся! Ви нам потрібні!

    Подобається

  2. по моему тут все зрозуміло))) люди нові а схеми ті ж самі)))знищити або підігнути під себе малий бізнес щоб продвигати свій потороченній штампований продукт!!! все дуже просто, ось якби у них не було своїх заводів кабаків готелів і так далі, які треба продвигати(що вони успішно і роблять, але користуючись не якістю пропозиції, а своїм становищем) і получали би зарплатню лише від податків, то самі би робили все щоб у нас рулив малий і середній бізнес))) а так…не хочу виражатись)))надіюсь все зміниться скоро і ми споживачі будемо получати продукт у якому е душа а не тупий порошковий штамп)))

    Подобається

  3. по моему тут все ясно.в нас як завжди, люди нові а схеми тіж самі!!! або поглинути або знищити малий та середній бізнес з цілью особистого заробітку. вот якби в них не було своїх заводів, ресторанів , готелів і так далі, (які вони продвигають не якісною пропозиціею, а користуючись своїм становищем) якби вони реально получали зарплату лише із податків, то у нас би різко виріс малий та середній бізнес!!!а так…. не хочу виражатись))) надіюсь що в найближчий час все зміниться і ми, споживачі, зможемо получати якісний і душевний продукт, а не платити шалені гроші за копійковий порошковий штам!!!

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s